Wygodne śpiochy do spania dla niemowląt

spiochy

Śpiochy wchodzą w skład wyprawki dla nowo narodzonego dziecka. Dorośli nie rezygnują z nich również przez długie miesiące od czasu narodzin. Dzięki specjalnej konstrukcji stają się one najlepszą propozycją, jeżeli chodzi o wygodę podczas snu małego dziecka.

Śpiochy w odpowiednim rozmiarze

Jeżeli dziecko znajduje się jeszcze w łonie matki, ciężko określić, jakie ubranka do spania będą najlepsze. W końcu rodzą się już takie dzieci, które ani razu nie mogą założyć ubrań w popularnym rozmiarze 56 cm. Zawsze można na podstawie badań USG określić szacunkowe wymiary dziecka, dzięki czemu jeszcze przed porodem będzie można wyposażyć się w odpowiednie śpiochy (dostępne na Pinokio)Najważniejsze to fakt, aby były one luźne i w żaden sposób nie krępowały ruchów dziecka — również, jeżeli chodzi sen. Nieco luźniejsze ubranka są lepsze, niż te, które będą zbyt mocno uciskać ciało dziecka.

Wygodny i bezpieczny śpioch

Również rodzice powinni pamiętać o swojej wygodzie — w szczególności na początkowym etapie życia, kiedy to dziecko jest nieustannie przebierane, myte, itd. Śpiochyjak również inne elementy garderoby, powinny zostać tak skonstruowane, aby nie utrudniały wykonywanie codziennych obowiązków higienicznych. Warto również zadbać o to, aby posiadały one guziki, zatrzaski oraz zapięcia na rzepy w kroku, dzięki czemu łatwiej będzie przebrać pieluchę, bez konieczności zdejmowania całego śpiocha. Dorośli powinni wybierać również takie elementy garderoby, które nie mają takich elementów, jak sznureczki, pętelki, itd.