Bezpieczne zawieszki dla maluchów

W sklepach z akcesoriami dla dzieci można kupić rozmaite zawieszki do smoczka. Rodzice mogą wybrać spośród zawieszek drewnianych, plastikowych, kauczukowych oraz metalowych. Nie wszyscy są jednak przekonani o tym, iż taki asortyment jest aby na pewno bezpieczny dla maluchów. Co więc warto wiedzieć o zawieszkach, które są dostępne w sklepach? Podpowiedź poniżej.

Zawieszki, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród rodziców

Rodzice maluchów starają się wybierać skrupulatnie akcesoria. Szukają oni bezpiecznych rzeczy, którymi dzieci nie zrobią sobie krzywdy, a jednak które przydadzą się na co dzień. Modne zawieszki do smoczka (zobacz) można znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Ceny niektórych są wręcz wysokie, więc rodzice zastanawiają się, z czego to wynika. Najbardziej polecane przez ekspertów są zawieszki wykonane z drewna lub z kauczuku. Są one lekkie, delikatne, więc maluch nie zrobi sobie nimi krzywdy. Trzeba jednak pamiętać, że nawet one powinny być stosowane pod ścisłą kontrola opiekunów.

Kolorowe zawieszki – idealna zabawka dla maluchów

Najlepiej postawić na modele wykonane z bardzo dobrych, naturalnych i bezpiecznych dla malucha materiałów. Na topie obecnie są drewniane zawieszki, na których można znaleźć imię dziecka lub zabawny napis. Trzeba jednak pamiętać, iż taka zawieszka nie może być stosowana u dzieci bez kontroli rodziców. Maluch może obwinąć się nią lub po prostu może się w nią zaplątać, co jest bardzo niebezpieczne dla niego. Poza tym niektóre z nich są wykonane w dość prosty sposób. Kuleczki lub kolorowe kwadraciki znajdują się na cieniutkich sznurkach, które w każdej chwili mogą się rozerwać i trafić do buzi malucha. Warto także zwrócić uwagę na metalowe zakończenie. Ważne jest, by ono również nie trafiło do buzi, ani do nosa dziecka, gdyż może to się skończyć tragicznie

W wielu sklepach z artykułami dziecięcymi można znaleźć tak ogromną ilość rozmaitych zawieszek do smoczka, że rodzice często nie wiedzą na co się zdecydować. Można bowiem kupić zawieszki z imionami, ze zwierzątkami, z kolorowymi kuleczkami, jak i zawieszki, które są idealne dopasowane do smoczka (pod względem designu i kolorystki). Rodzice mogą wybrać rozmiar, kolor oraz kształt takiej zawieszki. Niektórzy nawet kupują kilka modeli, by można be było dopasować do konkretnej stylizacji malucha.

Jak widać z powyższego, rodzice na pewno kupią bezpieczny, odpowiedni dla ich maluchów asortyment, który wcale nie musi kosztować fortuny. Za dobrą, solidnie wykonaną zawieszkę z odpowiednich materiałów zapłacą nie więcej niż 50 – 80 zł.