Jak wybrać opaski dla niemowląt?

Jak wybrać opaski dla niemowląt

Mogą pełnić funkcje ozdobne oraz praktyczne, można je nosić na co dzień oraz na wyjątkowe okazje. Opaski dla niemowląt to wspaniały dodatek do dziecięcej stylizacji, pięknie dekorują główkę dziecka, zazwyczaj są zarezerwowane dla małych dziewczynek, które nawet bez bujnej czupryny będą wyglądały stylowo.

Jakie są funkcje praktyczne opaski dla niemowląt?

Podstawową funkcją opaski jest podtrzymywanie włosów, by nie wpadały do oczu i odsłaniały czoło. Można dzięki nim ujarzmić pierwsze włosy, które dopiero pojawiają się na główce dziecka. Przydadzą się zwłaszcza posiadaczom bujnych loków. Do czego mogą przydać się opaski dla niemowląt:

  • Osłona przed wpadaniem włosów do oczu
  • Ochrona przed zimnem, jeśli nałożymy opaskę na uszy
  • Opaska chroni uszy przed wiatrem
  • Podtrzymywanie włosów dziecka
opaski dla niemowląt

Jakie powinny być opaski dla niemowląt?

Każdy mały człowiek ma bardzo delikatną skórę, dlatego opaski dla niemowląt powinny być uszyte z przyjemnego w dotyku materiału. Nie powinny mieć także podrażniających skórę dodatków. Szwy powinny być zakryte, a akcesoria dekoracyjne nie powinny być zbyt duże i za ciężkie, by nie obciążać delikatnej główki dziecka. Poza tym nie powinny ograniczać widoczności dziecku. Opaski powinny być delikatne i nie stanowić obciążenia dla malucha.

Materiał powinien być rozciągliwy, by opaska nie uciskała główki, jednak nie może być zbyt szeroka, by nie spadała z główki. Opaski dla niemowląt powinny być dobrze dopasowane do wielkości głowy, szczególnie w przypadku ruchliwych maluszków.