Przygotowania do I Komunii Świętej – wielki dzień w życiu każdej małej dziewczynki

wianek komunijny

Pierwsza Komunia Święta to z reguły ważny dzień dla całej rodziny. Bez wątpienia to jedno z pierwszych ważnych uroczystości (tuż obok urodzin) w życiu każdego dziecka. Nic więc w tym dziwnego, że rodzice przykładają wszelkich starań do tego, aby ten moment był magiczny i zapamiętany na długo w sercach wszystkich zgromadzonych gości.

Przygotowania do Komunii Świętej to nie tylko cykliczne zebrania z księdzem, wyuczenie się pieśni kościelnych czy wierszyka na pamięć, ale również dbałość o szczegóły, takie jak najważniejsze elementy stroju każdego dziecka, takich jak chociażby wianek komunijny.

O czym nie można zapomnieć w przygotowaniach do I Komunii Świętej?

wianek komunijny

Z reguły w większości parafii alby szyte są na wymiar przez zatrudniona krawcową. W gestii rodziców należy zadbanie o dodatkowy strój na przebranie dla dziecka. W przypadku dziewczynek warto również wybrać wianek na komunię, czyli klasyczne nakrycie głowy wykonane z kwiatów. Wianek stanowi nie tylko ozdobę, ale jest przede wszystkim symbolem niewinności i czystości. Z reguły utrzymany jest w białej kolorystyce, a czasami zawiera również zielone elementy podkreślające jego uroczysty charakter.

Jak wybrać odpowiedni wianek na komunię?

Jeśli chodzi o wianki komunijne to panuje wśród nich bardzo duża różnorodność. Do wyboru są przede wszystkim te wykonane z kwiatów żywych (robione na zamówienie), jak również wianki sztuczne, dostępne chociażby w sklepach z dewocjonaliami. Warto pamiętać, że żywy wianek na komunię należy zamówić u florystki czy kwiaciarki z odpowiednim wyprzedzeniem i odebrać go w przeddzień uroczystości. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie on prezentował się nienagannie oraz świeżo przez całą Mszę oraz późniejsze przyjęcie. Na tzw. Biały Tydzień z reguły warto jest jednak postawić na klasyczny wianek komunijny wykonany ze sztucznych kwiatów, gdyż cechuje go przede wszystkim trwałość i możliwość dopasowania do każdej fryzury.