Odzież dziecięca z bawełny i jej cechy charakterystyczne

ubranka dziecięce

Większość mam jest bardzo ostrożna przy wyborze jedzenia, butów, rzeczy i zabawek dla swoich dzieci. I jest to bez wątpienia słuszne postępowanie. Dziś porozmawiajmy o ubrankach dla niemowląt. Ich jakość wpływa na samopoczucie dziecka, dlatego powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

Tkanina bawełniana jest miękka w dotyku i łatwo się rozciąga. Dla dzieci, które są w ciągłym ruchu, ważne jest, aby odkrywać. Koszulki i spodnie nie będą krępować ruchów dziecka, a jego rozwój będzie przebiegał w sposób naturalny.

Tkaniny bawełniane wchłaniają wilgoć, ale są przewiewne

Naturalne włókna składają się z włókien, dzięki czemu powietrze może swobodnie oddychać pod okryciem wierzchnim. Ponadto włókna bawełniane pomagają utrzymać prawidłową termikę, co jest szczególnie ważne w przypadku niemowląt, które nie potrafią jeszcze szybko dostosowywać się do zmian otoczenia.  Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa na dotyk, a bawełniane ubranka dziecięce rzadko powodują alergie.

Ochrona skóry dziecka

Bawełnę można prać w pralce, ale można ją również prać ręcznie. Jest to ważne dla matek bardzo małych dzieci, które starają się zminimalizować kontakt z chemikaliami zawartymi w detergentach i myją się mydłem. Bawełna nie boi się wysokich temperatur, dlatego można ją gotować i prasować w wysokich temperaturach.

Podsumowanie

Dziś w sklepach internetowych np. na Pinokio.pl można znaleźć ogromny wybór ubranek dziecięcych w różnych kolorach i cenach. Nie tak dawno temu pojawiły się produkty wykonane z bawełny organicznej. Przy produkcji tego typu tkanin pola bawełny są zbierane ręcznie, a nie maszynowo. Bawełna nie jest mielona w tym procesie, ponieważ materiał zszywany nie jest mieszany z liśćmi i nasionami rośliny. W efekcie otrzymujemy tkaninę jeszcze bardziej miękką i miłą w dotyku.